KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17388578
nr 1738 8578
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Signerad, Rörstrandsgatan. Olja på duk, 30x37 cm, yttermått inklusive ram: 38x46
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 10 november 2025
kl 19:59:04
7/11 12:10:01
Gunnar Zetterström
Läs mer om Gunnar Zetterström